Swami Vivekananda Essay in Assamese

Комментарии · 75 Просмотры

নমস্কাৰ পাঠক সকল, Assameegyan লৈ স্বাগতম। আজি আমি আলোচনা কৰিম কেনেকৈ Swami Vivekananda Essay in Assamese লিখিব লাগে। এই Swami Vivekananda Essay in Assamese খনে seba cla

Swami Vivekananda Essay in Assamese

নৰেন্দ্ৰনাথ দত্ত নামেৰে জন্মগ্ৰহণ কৰা স্বামী বিবেকানন্দ আছিল এজন বিশিষ্ট ভাৰতীয় দাৰ্শনিক, সন্ন্যাসী আৰু সমাজ সংস্কাৰক যিয়ে আধুনিক ভাৰতীয় নীতি-নিয়ম গঢ় দিয়াত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিছিল। তেওঁৰ জীৱন আৰু শিক্ষাই বিশ্বত যথেষ্ট প্ৰভাৱ পেলাইছে আৰু ১৯ আৰু ২০ শতিকাৰ অন্যতম প্ৰেৰণাদায়ক আধ্যাত্মিক নেতা হিচাপে তেওঁক শ্ৰদ্ধা কৰা হয়।

প্ৰাথমিক জীৱন আৰু শিক্ষা

১৮৬৩ চনৰ ১২ জানুৱাৰীত ভাৰতৰ কলিকতা (বৰ্তমান কলকাতা)ত এটা অভিজাত বঙালী পৰিয়ালত স্বামী বিবেকানন্দৰ জন্ম হৈছিল। পিতৃ বিশ্বনাথ দত্ত এজন সফল অধিবক্তা আছিল, আনহাতে মাতৃ ভুৱনেশ্বৰী দেৱী আছিল এগৰাকী ধৰ্মপৰায়ণ মহিলা যিয়ে তেওঁৰ মনত সৰুৰে পৰা মমতা, সহানুভূতি আৰু সেৱাৰ মূল্যবোধৰ বীজ সিঁচিছিল।  Swami Vivekananda Essay in Assamese

Swami Vivekananda Essay in Assamese

সৰুতে নৰেন্দ্ৰনাথ আছিল কৌতুহলী, দুঃসাহসিক আৰু বুদ্ধিমান। শৈক্ষিক দিশত তেওঁ পাৰদৰ্শিতা দেখুৱাইছিল আৰু ক্ৰীড়া, সংগীত, সাহিত্যৰ প্ৰতিও আগ্ৰহী আছিল। কিন্তু তেওঁৰ চৌপাশে দেখা দৰিদ্ৰতা, বৈষম্য আৰু সামাজিক অন্যায়ৰ দ্বাৰা তেওঁ গভীৰভাৱে প্ৰভাৱিত হৈছিল, যাৰ বাবে তেওঁ জীৱনৰ অৰ্থ আৰু উদ্দেশ্যক লৈ প্ৰশ্ন উত্থাপন কৰিছিল।

 
Комментарии